www.przegibek.pttk.pl
:: Kontakt ::
Adres:
Schronisko PTTK na Przegibku

Przegibek 401

34-385 Rycerka Górna


tel.: (0-33) 864-41-39;
(+48) 504-148-358;

mail: schroniskoprzegibek@onet.eu

Możesz znaleźć nas na

:: Ciekawostki ::
- Historia schroniska

- Kaplica na Przegibku

- Krzyż na Bendoszce
::  Główna  ::   Oferta  ::   Położenie  ::   Szlaki  ::   Galeria  ::   Kontakt  ::   Linki  ::

Z Rycerki Dolnej-Słowianki szlakiem , dalej , do góry 2h  15' ;  w dół 2h


Szlak niebieski rozpoczyna się na przystanku PKS w Rycerce Dolnej-Słowianki, w mie-jscu przecięcia się z czarnym szlakiem wiodącym z Soli do schroniska na Przegibku.

Początkowo szlak jest niezwykle monotonny, gdyż wiedzie do drodze asfaltowej ok. 8 km, a jak wiemy chodzenie po niej nie należy do przyjemności. Po niecałej godzinie szlak niebieski w lewo odbija na Młodą Horę. Równocześnie zaczyna się szlak zielony, który za kilkaset metrów będzie odbijał, tyle że w prawo.

Idziemy teraz łagodnie trawersując zbocze Bendoszki Wielkiej. W większości trasa wiedzie po kamieniach i jest dość szeroka więc bardzo przyjemnie się nią wychodzi. Tym bardziej, że wysokie drzewa i liczne strumyki umilają nam co krok cały szlak. Do schroniska dochodzimi z jego lewej strony.

Szlak ten jest również bardzo łatwy, tak że z pewnością nikomu nie sprawi kłopotów, lecz na jego niekorzyść przemawia właśnie droga asfatlowa, po której musimy przejść, bo autobusy kursowe i busy prywatne tędy nie kursują (chyba, że wszyscy pasażerowie jadą pod ten szlak, a i tak będzie trzeba dogadać się z kierowcą), a na złapanie "okazji" są nikłe szanse.

« powrót
www.przegibek.pttk.pl
Copyright (c) by Przegibek