www.przegibek.pttk.pl
:: Kontakt ::
Adres:
Schronisko PTTK na Przegibku

Przegibek 401

34-385 Rycerka Górna


tel.: (0-33) 864-41-39;
(+48) 504-148-358;

mail: schroniskoprzegibek@onet.eu

Możesz znaleźć nas na

:: Ciekawostki ::
- Historia schroniska

- Kaplica na Przegibku

- Krzyż na Bendoszce
::  Główna  ::   Oferta  ::   Położenie  ::   Szlaki  ::   Galeria  ::   Kontakt  ::   Linki  ::

Szlak  , dalej na Wielką Rycerzową, do góry 1h  45' ; w dół 1h 30'


Najpierw szlakiem czarnym dochodzimy do rozwidlenia szlaków, gdzie czerwony w pra-wo prowadzi na Wielką Raczę a w lewo niebieski i czerwony na Wielką Rycerzową.

Skręcamy w lewo i idziemy kilka minut w towarzystwie czerwonego szlaku, który to skręca w prawo do góry. Nasz niebieski szlak długo trawersuje zbocze Bani i Majowa nie dostarczając żadnych trudności. Praktycznie cały czas trasa szlaku delikatnie się wznosi aż do dojścia do rezerwatu Dziobaki.

Tam czeka nas pierwsze z dwóch poważnych podejść. Szlak skręca pod kątem 900 w prawo i dość ostro pnie się w górę. Po 15-20 minutach ponownie przechodzi w łagodny trawers.

Drugie podejście podobne do pierwszego czeka nas już pod koniec szlaku. Za nim to do Przełęczy pod Rycerzową jest już tylko ok. 20 minut. Po nim z prawej strony dołącza do nas szlak narciarski.

Będąc już na przełęczy pozostaje nam do wyboru, czy schodzimy do schroniska czy wychodzimy na wierzchołek Rycerzowej (5-10 minut).

Szlak w większości jest bardzo spokojny i tylko te dwa podejścia należą do trudnych na całej jego długości. Pominąć ich nie sposób ale przecież góry do nie zawody i spokojnie można co kilka minut zrobić odpoczynek.

« powrót
www.przegibek.pttk.pl
Copyright (c) by Przegibek